خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

فرماندار تربت حیدریه: دفاع مقدس غرورانگیزترین مقطع تاریخ ایران است

  معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس، غرورانگیزترین و ستودنی ترین مقطع تاریخ ایران است و نباید هیچگاه از یادها برود.

  حسن فتحی نیا روز یکشنبه، در آستانه هفته دفاع مقدس، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مقطع که چون مرواریدی بر تارک فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم می درخشد در صورت معرفی و تبیین درست ارزشهای انسانی و ایمانی آن می تواند کشور و نظام را بیمه کند.
  وی بر ضرورت انتقال ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس به نسل های جدید تاکید کرد و گفت: بسیاری از آسیب هایی که امروز متوجه جامعه و بخصوص اقشار نوجوان و جوان ما شده، ناشی از غفلت ما در انتقال این فرهنگ و ارزش های آن است.
  نماینده عالی دولت در تربت حیدریه، فرهنگ ایثار و ازخودگذشتی، ساده زیستی و دوری از تجمل، اخلاص و تواضع، بی اعتنایی به دنیا، حب وطن و ایستادن بر سر عقیده و ایمان را گوشه ای از ارزش های والای دوران دفاع مقدس برشمرد.
  فتحی نیا افزود: باید از دستاوردها و ارزش های دوران دفاع مقدس بخوبی مراقبت کرده و آن را به نسل های آینده منتقل ساخت تا آنان نسبت به ارزش ها و دستاورد های دوران هشت سال دفاع مقدس بیگانه نباشند.
  وی تصریح کرد: امروز عزت، اقتدار، آسایش و امنیت ایران اسلامی مرهون خون شهیدان و شکیبایی خانواده آنان است و هر کس دل در گرو انقلاب و ولایت فقیه دارد، باید نسبت به شهیدان و خانواده های آنان احساس مسئولیت کند.
  فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس به عنوان گنجینه ای از ارزشهای ماندگار ملت حفظ شود زیرا دشمنان به دنبال جدا کردن نسل جوان و نوجوان از ارزشها و بی هویت کردن جامعه ما هستند.
  فتحی نیا با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و لزوم استفاده از این فرصت برای تبیین ارزش های واقعی آن دوران، گفت: دوران دفاع مقدس، نماد هویت ملی ایران اسلامی و فرهنگ دفاع از ارزشها و اعتقادات ملت ایران است.
  برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه 60 عنوان برنامه تدارک دیده شده که برپایی یادواره های شهدا، نشست های بصیرتی و روشنگری، عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا از آن جمله است.
  مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
  *خبرنگار و انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی


  این مطلب تا کنون 30 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دفاع ,مقدس ,فرهنگ ,ارزش ,دوران ,تربت ,دفاع مقدس ,تربت حیدریه ,دوران دفاع ,فرهنگ دفاع ,هفته دفاع ,
  فرماندار تربت حیدریه: دفاع مقدس غرورانگیزترین مقطع تاریخ ایران است

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر